Jak wybrać wygodny leżak do ogrodu?

Własny ogródek to spełnienie marzeń wielu osób. Warto zadbać, by jego wyposażenie sprzyjało odpoczynkowi, a relaks w otoczeniu kwiatów był prawdziwą przyjemnością. Jak wybrać leżak ogrodowy, który będzie funkcjonalny, bezpieczny i wygodny?

Leżak ogrodowy drewniany

Drewno jest materiałem, które już od wielu lat cieszy się ogromną popularnością. Leżaki ogrodowe drewniane bardzo często są duże i wygodne. Mając funkcję regulacji oparcia świetnie sprawdzają się do czytania, jak i drzemki. Przykryte wielkimi, miękkimi poduchami są wygodne i estetyczne.

Wadą leżaków drewnianych często jest ich duży ciężar. Warto wybrać więc egzemplarze, które wyposażone są w kółka.

Leżak ogrodowy online drewniany nie jest dobrym wyborem dla osób, które nie lubią prac konserwatorskich. Trzeba pamiętać, że drewno wymaga impregnacji.

Leżak ogrodowy z technorattanu

leżaki ogrodowe

Rattan bardzo często jest kojarzony z materiałem bardzo nietrwałym oraz wrażliwym na zmienną aurę. Technorattan również często jest tak postrzegany. Nic bardziej błędnego.

Technorattan jest rodzajem syntetycznej żywicy, w skład której wchodzą wzmocnione włókna polietylenowego HPDE. Dzięki temu leżaki ogrodowe z technorattanu będą odporne na działanie promieni słonecznych, mróz, deszcz czy śnieg.

Kolejna ich zaletą jest nieduża waga oraz łatwość w utrzymaniu w czystości.

Leżak ogrodowy z metalu

Leżaki ogrodowe najczęściej mają rusztowanie z metalu lub aluminium. Środek wypełniony jest wygodnym materiałem. Dzięki takiej budowie są lekkie i idealnie sprawdzają się jako leżaki, które będziemy przemieszczać po ogrodzie i chować na noc.

Warto zwrócić uwagę na leżaki, które są składane i mają możliwość ustawienia oparcia w dowolne pozycji.

Comments are closed.