Jaki basen wybrać na działkę?

Lato na działce kojarzy nam się z błogim lenistwem. Słońce, piękna pogoda – w takie dni marzymy tylko o tym, by zanurzyć się w basenie. Tylko jaki basen wybrać, by spełnił nasze oczekiwania?

Baseny, które możemy kupić do postawienia na działce dzielą się na baseny stelażowe, rozporowe i baseny dmuchane. Różnią się rozmiarami, sposobem rozkładania oraz oczywiście ceną. Na co się zdecydować do ogrodu?

Baseny stelażowe

Jak sama nazwa mówi ich konstrukcja oparta jest na stelażu. Są przeważnie wyższe i droższe, niż pozostałe propozycje.

Baseny rozporowe

W basenach rozporowych dmuchany jest tylko ich kołnierz, reszta lekko zwęża się ku górze, więc w miarę napełniania wodą sam rozpiera podłoże. Są nieco niższe niż baseny stelażowe i swobodnie można wejść do nich bez używania drabinki. Problemem w basenach rozporowych jest kołnierz, który bardzo łatwo przebić. Wystarczą pazury psa, czy grabki, którymi bawi się dziecko.

Baseny dmuchane

basen dmuchany do ogrodu
Basen dmuchany do ogrodu

Są to najpopularniejsze baseny i mające najniższą cenę (sprawdź). Ich rozmiary są bardzo różne, mogą być większe i mniejsze. Są idealne do zabawy dla dzieci, gdyż przeważnie nie są wysokie. Baseny ogrodowe dmuchane są bardzo wygodne w użytkowaniu. Świetnie nadają się do szybkiego ochłodzenia w skwarny dzień. Z racji niedużej ilości łatwo wymienić wodę, która po kilku chwilach znowu będzie przyjemnie ciepła. Przy takim rozmiarze basenu zawsze będziemy mieli ciepłą wodę.

Wybór odpowiedniego basenu zapewni nam udane lato i masę przyjemnych wrażeń. Przed zakupem warto zastanowić się, jaki basen jest dla nas najkorzystniejszy.

Comments are closed.