Rodzaje basenów ogrodowych

Basen ogrodowy to najlepszy sposób na pokonanie uciążliwego, letniego upału. Na rynku znajdziemy baseny zróżnicowane pod względem metod konstrukcji i montażu, rozmiarów, kształtów oraz przeznaczenia. Przed podjęciem ostatecznej decyzji, warto zastanowić się, jaki rodzaj basenu sprawdzi się najlepiej dla nas i dla naszej rodziny.

Baseny ogrodowe – rodzaje

Najbardziej ogólny podział basenów ogrodowych wyróżnia baseny przenośne (dmuchane, rozporowe i stelażowe) oraz stacjonarne (osadzone na stałe w gruncie). Wybór najbardziej optymalnego rozwiązania uzależniony jest od wielkości działki, zasobności portfela, lokalnych warunków i przepisów oraz, rzecz jasna, naszych oczekiwań.

basen ogrodowy
Basen ogrodowy

Przenośne baseny ogrodowe

Naziemny, przenośny basen ogrodowy to opcja dla każdego. Decydując się na model dmuchany, rozporowy lub stelażowy zapewniamy sobie stały dostęp do wymarzonego, prywatnego kąpieliska bez konieczności rujnowania portfela. Basen dmuchany to najtańsze i najmniej kłopotliwe rozwiązanie. W wyniku małej odporności na uszkodzenia, nie jest to jednak model odznaczający się wieloletnią trwałością. Baseny rozporowe są znacznie bardziej wytrzymałe, ale nieco droższe. Najbardziej kosztownym typem basenów przenośnych jest basen stelażowy – stabilny i wytrzymały, niekiedy wyposażony w pompę filtrującą oraz drabinkę.

Baseny stacjonarne

Wymagają one bardziej czasochłonnego oraz skomplikowanego montażu. Charakteryzują się stosunkowo wysokimi kosztami budowy i eksploatacji, ale są za to niezwykle trwałe. Materiał wykorzystany do budowy niecki pozwala podzielić je na modele betonowe, poliestrowe, stalowe i drewniane.

Comments are closed.