Czym są szafki narzędziowe i do czego służą?

Problem wygodnego, bezpiecznego i praktycznego przechowywania narzędzi może pojawić się przy organizacji miejsca pracy, niezależnie od tego, czy jest to prywatny garaż, czy duża hala produkcyjna. W większości przypadków, aby uporządkować i zorganizować różne narzędzia, potrzebny jest jedynie właściwy zakup odpowiedniej powierzchni magazynowej.

Czym są szafki narzędziowe?

Szafki narzędziowe są właściwym wyborem dla kompleksowych zastosowań, które pomogą zorganizować różne narzędzia i materiały eksploatacyjne w uporządkowany sposób, który jest najwygodniejszy dla specjalistów w danym zawodzie technicznym.

Potrzeba zestawu narzędzi

szaki narzedzioweNiezależnie od rodzaju pracy, specjalista może spędzić nawet godzinę w ciągu dnia roboczego na poszukiwaniu odpowiednich narzędzi w swoim miejscu pracy. Szafka narzędziowa ułatwia pracę, organizuje przechowywanie i zapobiega przedwczesnemu zużyciu sprzętu. Konserwacja sprzętu jest zawodowym wymogiem dla rzemieślników, a instalacja szafy magazynowej pomaga spełnić ten wymóg poprzez ograniczenie i wyeliminowanie możliwości niepożądanego dostępu do narzędzi.

Dodatkowo, bałagan na stole lub w całym pomieszczeniu, nie tylko przyczynia się do niepotrzebnej straty czasu, ale również rozprasza uwagę pracownika i prowadzi do błędów. Praktyka i osobiste doświadczenia rzemieślników, którzy już zakupili specjalne szafy narzędziowe potwierdzają, że rozwiązanie to spowodowało skrócenie czasu przestoju sprzętu i zmniejszenie zużycia narzędzi średnio o 10%.

Szafki narzędziowe w różnych rozmiarach znaleźć można w sklepie Focusgarden gdzie zamówimy wszystko online.

Zalety przechowywania

Szafy narzędziowe wykonane są najczęściej z wytrzymałej blachy stalowej o grubości od 1 do 1,5 mm. W celu zwiększenia odporności na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, a także na procesy korozyjne i szkodliwe działanie substancji agresywnych, powierzchnia malowana jest farbą proszkową.

Comments are closed.