Rośliny cieniolubne – jakie rośliny wybrać do słabooświetlonych pomieszczeń?

Miłość do roślin w niektórych przypadkach może być sporym wyzwaniem. Do tego, żeby kwiaty mogły rosnąć, potrzebują  dostępu do wody, odpowiedniej temperatury i stanowiska, które zapewni im dostęp do światła. Niestety nie wszystkie pomieszczenia w domach i mieszkaniach są na tyle jasne, aby można w nich uprawiać najpopularniejsze rośliny doniczkowe. Dlatego wiele osób zadaje sobie pytanie, jakie rośliny domowe wybrać.

różne rodzaje roślin domowych

Najpopularniejsze rośliny domowe zwisające, które świetnie radzą sobie w cieniu

Wybierając rośliny do domu, trzeba odpowiednio dobrać stanowisko do wymagań konkretnego gatunku naszej wybranej rośliny. W słabo doświetlonych miejscach najlepiej sprawdzą się rośliny zielone takie jak wszelkiego rodzaju bluszcze ozdobne lub Epipremnum. Obydwie rośliny mają wiele ciekawych odmian, z których stworzyć można fantastyczne aranżacje. Jako kwiaty zwisające wymagają odpowiedniego umiejscowienia w kwietniku lub na półce. Ciekawym pomysłem na wykorzystanie tego typ kwiatów jest stworzenie z nich zielonego sufitu. Wspominając o roślinach cieniolubnych, nie można zapomnieć również o popularnych paprociach, które znakomicie czują się na ciemniejszych stanowiskach pod warunkiem, że będą mieć stały dostęp do wody

Dekoracyjne rośliny stojące do słabo oświetlonych pomieszczeń

Szukając odpowiednich roślin do domów na jasne, choć niebezpośrednio doświetlone stanowiska, warto rozważyć przepiękne Skrzydłokwiaty, które po kilku latach mogą zaskoczyć ciekawymi białymi kwiatami. Jednak najpopularniejsze rośliny cieniolubne, pojawiające się w reprezentatywnych miejscach to Zamiokulkasy. Te oryginalne rośliny dorastają do około 100 cm wysokości i wytwarzają długie liście właściwe zakończone mniejszymi pojedynczymi listkami.

Comments are closed.