Siatka basenowa – czyli z czego zrobiony jest podbierak?

Podbieraki basenowe, które mają na sobie siatkę basenową to jedno z podstawowych urządzeń służących do konserwacji i czyszczenia basenów, także tych ogrodowych. Ale czy zastanawialiśmy się, z czego tak naprawdę wykonywana jest tego typu siatka basenowa? Co wchodzi w jej skład? No i najażniejsze – na co zwracać uwagę przed dokonaniem potencjalnego zakupu. O tym więcej już teraz.

Siatka basenowa wykonana z mocnych materiałów

Siatki basenowe https://www.dobrebaseny.pl/Siatki-szczotki-c141 powinny być wykonane z materiału, który jest przede wszystkim odporny na kontakt z wodą. To dość oczywiste, w końcu nasza siatka do basenu będzie pracowa – na basenie. Ale jaki materiał jest tu idealny? Z tym bywa różnie. Najpopularniejsze są siatki wykonane z elastycznego plastiku. Są też inne tworzywa sztuczne, które są bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne.

Taka mocna siatka jest potrzebna w momencie, kiedy nasz basen ma filtrowanie wody systemem mechanicznym. Wówczas trzeba mocno uważać na to, aby materiał był mocny, gdyż siatka może dostać się do tego systemu. Co ważne, siatki muszą być wykonane z materiału, który w razie uszkodzenia czy przetarcia nie będzie ‘niszczył się’ na drobne elementy, które później ciężko wydostać z basenowej wody.

Tak więc widać, że takich aspektów związanych z tym produktem jest bardzo wiele. Każdy z nich musi być spełniony, aby nasza siatka do basenu sprawdzała się na różnych płaszczyznach.

Trwałość siatki do basenu

Teoretycznie im mocniejsza siatka do basenu, tym dłużej powinna nam służyć. Jest to jednak nie do końca oczywiste, gdyż wielu z nas woli inwestować w tańszy sprzęt, aby móc go częściej wymieniać. Jednak na rynku znajdziemy wiele firm, które zajmują się dystrybucją siatek basenowych nawet z kilkuletnią gwarancją.

Oczywiście są to firmy sprawdzone i uznane. Jednak profesjonalni użytkownicy basenów na pewno wiedzą gdzie odpowiednio zaopatrzyć się w dobrą siatkę do basenu. To niezwykle ważne z wielu punktów widzenia.

Comments are closed.