Sposoby na podgrzewanie wody – solar do basenu

Basen w domu lub przydomowym ogródku, to marzenie wielu ludzi. Z całą pewnością, to prawdziwy luksus, który znacznie poprawia komfort naszego życia oraz oczywiście podnosi prestiż i wartość nieruchomości. Jest jednak druga strona medalu. Koszty eksploatacji basenu. Zastanawiając się nad wyborem sposobu ogrzewania wody w basenie, warto pomyśleć o odnawialnych źródłach energii. Dzięki temu można obniżyć koszty stosując odpowiednie rozwiązania. Jednym z nich jest solar do basenu.

Dłuższe użytkowanie basenu

solar do basenu

Klimat w Polsce trudno nazwać idealnym do użytkowania basenu zewnętrznego. Według różnych szacunków czas przez jaki możemy korzystać z basenu, to około 40 dni. Oczywiście istnieją metody na przedłużenie tego okresu. Możemy zastosować podgrzewanie wody i wówczas cieszyć się kąpielami w naszym basenie znacznie dłużej. Bardzo ekonomiczną opcją jest podgrzewanie wody wykorzystując energię słoneczną. Służy do tego solar do basenu. Sposób ogrzewania wody w basenie powinniśmy przemyśleć już na poziomie projektu i realizacji. Wówczas mamy dostępnych wiele opcji i rozwiązań.

Kolektory słoneczne

Z kolektorów słonecznych do ogrzewania basenu możemy korzystać przez cały rok. Dodatkową zaletą takiego rozwiązania jest to, że możemy w ten sposób podgrzewać również wodę użytkową do naszego domu, co znacznie powinno ograniczyć koszty eksploatacyjne. Warto zauważyć, że kolektory słoneczne cechuje niedrogi serwis i długa żywotność. Możemy w każdej chwili je zdemontować.

Jak widać zastosowanie kolektorów do ogrzewania basenu ma wiele zalet.

Comments are closed.