W jaki sposób można wyczyścić basen rozporowy?

Warto wiedzieć, że czyszczenie basenu rozporowego jest zdecydowanie trudniejszym zadaniem niż mogłoby się wydawać. Nie wszyscy wiedzą bowiem, jakie środki powinny zostać wykorzystane do tego celu. Jak obliczyć pojemność basenu? (Jak sprawdzić pojemność basenu? Sprawdź na DobreBaseny.pl) Jest to bowiem konieczne, by wiedzieć jaką metodę zastosować.

Czyszczenie basenu rozporowego pompą piaskową

Metoda daje satysfakcjonujące rezultaty. Ponadto woda jest w stanie przez dłuższy czas zachować praktycznie nieskazitelną czystość. Ponadto zanieczyszczenia mogą zostać usunięte dzięki filtrowi piaskowemu. Godny uwagi jest również fakt, że pompa piaskowa w zależności od posiadanego modelu umożliwia na przepompowanie prawie 8000 litrów wody w ciągu godziny. Oznacza to tym samym, że jest to bardzo wydajna metoda na czyszczenie basenu.

Czyszczenie basenu chlorem

Jest to zarówno samodzielna metoda na czyszczenia basenu, jak i technika uzupełniająca działanie omówionej wcześniej pompy piaskowej. Czyszczenie basenu chlorem ma zdecydowanie większą liczbę korzyści niż mogłoby się wydawać. Nie tylko reguluje pH wody, ale również usuwa liczne zabrudzenia. Ponadto omawiana metoda umożliwia na dezynfekowanie wody. Do zalet czyszczenia basenu chlorem należy także zaliczyć zahamowanie procesu związanego z namnażaniem się glonów.

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że chlor w zdecydowanej większości przypadków dostępny jest w postaci tabletek. należy je następnie umieścić w odpowiednim podatniku. Godny uwagi jest również fakt, że dawkowanie wspomnianych tabletek jest nie tylko bardzo proste, ale również bezpieczne. Wszystko musi jednak odbywać się według instrukcji dołączonej do opakowania.

Czyszczenie basen witaminą C

Jest to metoda, która z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Umożliwia bowiem na bardzo skuteczne wyczyszczenie całego basenu bez użycia pompy. Należy jednak pamiętać, że czyszczenie basenu witaminą C nie wykazuje działania dezynfekującego czy bakteriobójczego. Metoda może dać użytkownikom efekt krystalicznie czystej wody w basenie.

Comments are closed.