Drzewko bonsai – jaki gatunek wybrać?

Drzewka bonsai są bardzo popularne na całym świecie. Dzieje się tak, gdyż są one naprawdę wyjątkowe i znacząco wyróżniają się na tle innych roślin. Należy jednak pamiętać, że każdy gatunek drzewek w stylu bonsai wymaga szczególnej opieki i pielęgnacji. Niestety, ale nie każdy będzie potrafił odpowiednio zadbać o to drzewko, co będzie skutkowało utraceniem listków.

Gdzie najlepiej trzymać bonsai?

Niestety bardzo wiele osób, zwłaszcza początkujących, nie ma pojęcia na temat tego, że bonsai ma specyficzne preferencje, co do pielęgnacji. Ciekawostką jest, że drzewka nie można trzymać przez cały rok ani w pomieszczeniu ani na dworze. Gdzie w takim razie powinno trzymać się bonsai? Drzewko lubi najbardziej przebywać na świeżym powietrzu latem oraz wiosną. Co więcej, w tych okresach potrzebuje szczególnie bardzo dostępu światła naturalnego, jakim jest słońce. Jeżeli natomiast chodzi o jesień oraz zimę to bonsai trzeba trzymać w pomieszczeniu, aby nie zmarzło. W zimniejsze miesiące należy również pamiętać o stałym nasłonecznianiu rośliny, gdyż od tego zależy, w jakiej kondycji będą jej listki. Podsumowując powyższy tekst – bonsai jest rośliną, która w ciepłe miesiące musi być na dworze, a w zimne w pomieszczeniu. W innym przypadku niestety bonsai może bardzo szybko uschnąć.

Drzewko bonsai – jaki gatunek wybrać?

Wiele osób nie wie, jaki gatunek bonsai wybrać na początek swojej przygody z tą rośliną. Warto podkreślić, że wygląd oraz estetyka nie powinnny być w tym aspekcie kluczowe. Każdy gatunek bowiem ma inne wymagania jeśli chodzi, na przykład; o glebę, poziom nasłonecznienia, czy pielęgnacje. Wybierając więc bonsai trzeba przede wszystkim przeczytać specyfikę danego gatunku i zastanowić się, czy możemy realnie zaopiekować się akurat tym bonsai. Jeżeli nie jesteśmy jednak pewni to warto udać się do sklepu ogrodniczego i zasięgnąć rad specjalistów. W tym przypadku bardzo pomocne mogą okazać się również liczne fora internetowe.

Czy można kupić bonsai w sklepach internetowych i czy warto to zrobić?

Bonsai można zakupić zarówno w sklepach internetowych, jak i stacjonarnych. Wiele osób jednak boi się kupować rośliny w sieci. W dzisiejszych czasach sprzedaż online, zwłaszcza po okresie covida stała się podstawą rynku w prawie każdej branży. Nic w tym dziwnego, gdyż oferty w internecie są zazwyczaj o wiele bardziej atrakcyjne i pozwalają zamówić potrzebne produkty bez wychodzenia z domu. Warto zwrócić uwagę na fakt, że w sklepach internetowych bonsai często można dostać w promocyjnych cenach. Jednak należy pamiętać, że podstawową zasadą, aby nie żałować zakupu jest wcześniejsze sprawdzenie sklepu. Mowa tutaj głównie o przeczytaniu opinii oraz zasięgnięcia wiedzy na forach internetowych. Warto wspomnieć, że dużą popularnością cieszą się grupki na Facebooku, gdzie wiele osób wypowiada się na temat swoich doświadczeń z zakupieniem bonsai przez internet. Niestety, ale w internecie można natknąć się na wielu oszustów nawet kupując rośliny. Teraz już wiesz, gdzie najlepiej kupić bonsai.

Comments are closed.