Markowa czy zwykła – którą doniczkę wybrać?

Posiadanie ogródka balkonowego lub też roślin doniczkowych wewnątrz domu to naprawdę fajna sprawa. Zieleń nie tylko nas uspokaja, lecz również pozytywnie wpływa na zdrowie. Jak jednak każdy wie, wybranie nie tylko roślin, lecz również samych doniczek sprawia często wiele problemów. Warto więc proces ten rozpocząć nie od analizy poszczególnych modeli, kolorów czy też stylów wykonania, lecz przede wszystkim od tego, czy opłacalne jest inwestowanie w drogie i markowe doniczki. Czy przykładowo doniczka marki Lamela jest dobrym wyborem?

Charakterystyka niemarkowych donic

lamel doniczki

Z jakiego powodu wybierane są donice nieznanego producenta? Powody takiej decyzji są tak naprawdę dwa. Przede wszystkim wspomnieć trzeba o tym, że niemarkowe donice są po prostu absurdalnie wręcz tanie. Bez większych problemów można je zakupić nawet za kilkanaście złotych, dzięki czemu można ich kupić o wiele więcej. Drugą bardzo dużą zaletą tego rodzaju doniczek jest ich niezwykle wysoka dostępność. Tak naprawdę zakupić je można niemal wszędzie, ponieważ dostępne są nie tylko w kwiaciarniach i sklepach ogrodniczych, lecz także w praktycznie wszystkich supermarketach, a nawet w wielu sklepach osiedlowych.
Jakie są jednak wady takiego rozwiązania? Przede wszystkim zwrócić trzeba uwagę na to, jak niska jest jakość takich donic. Co prawda są one tanie, lecz jednocześnie niezwykle delikatne więc szybko dochodzi do ich zniszczenia. Z tego też powodu należy zawsze mieć zapasowe donice, aby można było szybko przesądzić roślinę. Rzecz jasna nastręcza to dość sporo kłopotów i trudności.

Czym charakteryzuje się doniczki marki Lamela?

Pomimo tego że doniczki niemarkowe są bardzo tanie, a także spotkać je można niemal wszędzie, to jednak i tak klienci zadają sobie wiele trudu, aby zakupić donice marki Lamela dostępne tutaj. Co dokładnie stoi za ich popularnością i z jakiego powodu są one tak chętnie wybierane?
W pierwszej kolejności wspomnieć w tym wypadku trzeba o ich naprawdę atrakcyjnym wyglądzie. Nie są to proste i nieco prymitywne doniczki, takie jak model tanie i niemarkowe, lecz ich wygląd naprawdę zachwyca i sprawia, że cały balkon wygląda o wiele atrakcyjniej. W ofercie tego producenta dostępne są nie tylko piękne kształty i kolory doniczek, lecz dodatkowo cechują się one naprawdę świetną jakością wykonania.

Oczywiście ładny wygląd to nie wszystko, czym mogą zainteresować nas markowe doniczki. Oprócz tego charakteryzują się one naprawdę bardzo wysoką jakością wykonania. Wszystkie produkty tego producenta, bez względu na to, z jakiej serii pochodzą, zawsze wykonane są z najlepszych jakościowo materiałów, co przekłada się na trwałość i odporność na różnego rodzaju uszkodzenia. Takie doniczki bez większych problemów znoszą zadrapania i uderzenia, lecz także świetnie radzą sobie z niekorzystnymi warunkami pogodowymi, czyli np. z deszczem, silnym nasłonecznieniem, a także z niskimi oraz wysokimi temperaturami. W efekcie tego są one wręcz idealną propozycją dla wszystkich miłośników roślinności na balkonach i tarasach.

Comments are closed.